Dezinfekcia v domácnosti

 

KÚPEĽNE A WC

Výrobky disiCLEAN udržia dlhodobo vašu kúpeľňu a toaletu hygienicky čistú a pravidelným používaním zabránia opakovanému vzniku plesní.

Dezinfekcia umývadla a vane

Nastriekajte disiCLEAN HOME, alebo disiCLEAN ANTI-CALC (predchádzanie tvorby vodného kameňa a jeho likvidácia)  na umývadlo, vaňu, obladačky, špáry a priestory okolo a nechajte pôsobiť aspoň 15 minút alebo do zaschnutia. Následne opláchnite takto ošetrené povrchy vodou.

Dezinfekcia WC sedadla

Nastriekajte disiCLEAN WC na sedadlo a nechajte pôsobiť 15 minút alebo do zaschnutia. Tým bude zabezpečená dokonalá hygienická čistota a v prípade pravidelného používania i dlhodobá ochrana.

Dezinfekcia podláh

disiCLEAN SURFACE foaming  pridajte do vedra s vodou v dávke uvedenej na etikete výrobku (30 - 150 ml na 10 litrov vody). Potom zotrite klasickým spôsobom - mopovaním. disiCLEAN SURFACE čistí a zároveň dezinfikuje.

Predchádzanie a likvidácia plesní v okolí umývadla, vane a na stenách

disiCLEAN HOME šetrne zlikviduje pleseň v okolí vane, sprchového kúta a umývadla. Na rozdiel od chlórových prípravkov jedisiCLEAN HOME úplne bez zápachu a v pracovných koncentráciách šetrný k ľudskému zdraviu, deťom i zvieratám.

Postup: Na postihnuté miesta aplikujte (nastriekajte) disiCLEAN HOME a nechajte pôsobiť po dobu minimálne 30 min až 60 min, najlepšie však až do zaschnutia prípravku. Potom tmavé miesta postihnuté plesňou odstráňte mechanicky. Vždy je nutné dbať, aby ošetrovaný povrch bol suchý (týmto sa prípravok dostane až do spórov plesní). Ak rast plesní pokračuje, tento postup znovu opakujte. Treba poznamenať, že disiCLEAN HOME nemá bieliace účinky a nie je agresívny. Pleseň teda "neodstráni", ale zabije. Mŕtvu pleseň treba odstrániť mechanicky zoškrabaním.

Pravidelným používaním disiCLEAN HOME, resp. disiCLEAN ANTI - CALC, na silikóne alebo na špárach vytvára ochrannú polymérovú vrstvu a tým zťažuje usadzovanie plesní na povrchoch. 

 

KUCHYŇA

Dezinfekcia podlahy

Najmä v rodinách s malými deťmi (batoľatami) je dezinfekcia podláh nevyhnutná. Obyčajným umytím podlahy vodou so saponátom nedosiahnete elimináciu baktérií, ktoré sa na zemi vyskytujú. disiCLEAN SURFACE foaming  pridajte do vedra s vodou v dávke uvedenej na etikete výrobku (30 - 150 ml na 10 litrov vody). Potom zotrite klasickým spôsobom - mopovaním. disiCLEAN SURFACE čistí a zároveň dezinfikuje.

Dezinfekcia a odstránenie zápachu z odpadkového koša

Prázdny odpadkový kôš vymyte vodou a následne vystriekajte prípravkom disiCLEAN HOME (doba pôsobenia je najmenej 30 min. alebo do zaschnutia).

Dezinfekcia a odstránenie zápachu v umývačke riadu

Na dezinfeckiu umývačky použite disiCLEAN WASHER. Nastriekajte priamo na steny a koše umývačky. Asi po 30 minútach pôsobenia možno do umývačky vložiť riady určené na umytie a spustiť umývací program.

Väčšina umývačiek má už aj vlastný program na čistenie. Pred spustením samočistiaceho programu nalejte cca 300 ml disiCLEAN ANTI - CALC praimo do umývačky a spustite program. Tým nielen umývačku vydezinfikujete, ale odstránite aj vodný kameň usadený na tryskách. 

Predchádzať vzniku zápachu z riadov, ktoré do umývačky vložíte, pomôže postrek špinavého riadu disiCLEAN HOME ihneď po vložení do umývačky. Zabránite tak tvorbe plesne zo zvyškov jedla na riadoch, ktoré sú zdrojom zápachu.

Odstránenie zápachu v odšťavovači, mlynčeku na mäso, kávu a i.

disiCLEAN HOMEvýborne odstraňuje pachy zo všetkých kuchynských robotov a pomocníkov v domácnosti. Aplikujte disiCLEAN HOME, nechajte pôsobiť 30 minút a potom dobre opláchnite pitnou vodou.

Dezinfekcia linky a drezu, výlevky a sifónu

Výlevka je ideálnym prostredím na množenie baktérií. Odborníci upozorňujú, že napríklad zeleninu by mali ľudia umývať v samostatnej nádobe a nie vkladať ju priamo do drezu. Použitie disiCLEAN HOMEškodlivé baktérie celkom eliminuje. Výlevku postriekajte disiCLEAN HOMEa nechajte pôsobiť 30 minút. V prípade, že sa zápach šíri zo sifónu výlevky, nalejte do sifónu 250 ml disiCLEAN HOMEa nechajte pôsobiť po dobu cca 60 minút, alebo cez noc. Na dezinfekciu linky a drez nastriekajte disiCLEAN HOME z 20 cm vzdialenosti a nechajte pôsobiť 30 min.

Dezinfekcia dosky na krájanie

Výborne sa hodí na dezinfekciu umelohmotných, sklenených, nerezových i drevených dosiek na krájanie. Pri porcovaní surového mäsa dochádza ku kontaminácii dosky baktériami. Salmonella, E. coli a Campylobacter sú len niektoré z baktérií, ktorým sa na krájacích doskách mimoriadne darí (mimochodom, podľa štatistík dôjde k viac ako polovici otráv jedlom doma). Medzi najviac kontaminované potraviny, po ktorých netreba hygienu dosky na krájanie zanedbať sú: hydinové mäso, ryby, mleté hovädzie. Naneste disiCLEAN HOME na dosku a nechajte pôsobiť asi 30 minút (alebo cez noc) Potom dobre opláchnite pitnou vodou.

 

OBÝVACIA IZBA

Dezinfekcia matracov, prevencia tvorby kožných plesní

Dezinfekciou matracov vytvoríte prostredie nepriateľské voči roztočom, baktériám a plesniam. Odporúčame poťah alebo kryciu podložku matracu postriekať disiCLEAN HOME a nechať poriadne vyschnúť. Následne môžete ošetrené matrace opäť používať.

Prevencia tvorby kožných plesní

disiCLEAN HOME je šetrný ku všetkým materiálom vrátane jemnej kože, koženky, textilu a gumy. Jeho aplikáciou predídete vzniku zápachu prípadne už vzniknutý zápach úplne odstránite a zabezpečíte tak hygienickú čistotu, ktorá je dobrou prevenciou vzniku kožných plesní. Väčšina zápachov je spôsobená biologickým životom (baktérie, plesne), ktorému možno predchádzať pravidelným používaním našich prípravkov. Aplikujte disiCLEAN HOME priamym nástrekom na ošetrované miesta.

Dezinfekcia hračiek

Len ťažko možno zabrániť tomu, aby hračky nikdy neprichádzali do styku s podlahou. Malé deti si ich rady strkajú do úst a „ochutnávajú“, a preto je potrebné hračky pravidelne umývať a dezinfikovať. Na to sa výborne hodí disiCLEAN HOME. Gumové, drevené a plastové hračky ošetrujte nástrekom disiCLEAN HOME (potom, ako hračku umyjete vodou), nechajte pôsobiť cca 15 minút a následne dobre umyte pod tečúcou pitnou vodou. Plyšové a textilné hračky dezinfikujte pridaním disiCLEAN WASHER do prania. Dodržujte dávkovanie podľa návodu na etikete výrobku.

 

PRANIE

Odstránenie zápachu z práčky

V zásobníku na prací prostriedok, na vonkajšej časti bubnu práčky, či vo filtroch sa po čase tvorí biologický povlak, ktorý je príčinou zápachu z práčky. Zvyšky vody v systéme práčky po niekoľkých dňoch začnú kvasiť a tiež veľmi nepríjemne zapáchajú. Tento problém môžete odstrániť pomocou disiCLEAN WASHER. Ten zaistí hygienickú čistotu a dokonalé odstránenie zdrojov zápachu.

Postup: Najprv vystriekajte vnútro práčky vrátane zásobníku na prací prostriedok a všetkých dostupných miest disiCLEAN WASHERa nechajte pôsobiť aspoň 30 minút. Potom dávkujte 40-350 ml disiCLEAN WASHERdo dávkovača žmýkania a zapnite práčku „naprázdno“.

Ak je práčka veľmi znečistená, môže sa po tejto prvej aplikácii stať, že sa biologické nánosy uvoľnia iba čiastočne. V tom prípade zápach z práčky môže ešte zosilnieť a je potrebné postup ešte jedenkrát opakovať.

Následne je vhodné preventívne pridávať 40ml disiCLEAN WASHER ku každému tretiemu praniu.

Možno použiť na ručné pranie aj na pranie v automatickej práčke. Teplota vody neovplyvňuje účinky dezinfekčného prostriedku disiCLEAN WASHER.

Dezinfekcia bielizne

Aplikujte disiCLEAN WASHER nástrekom na látku a nechajte pôsobiť cca 30 minút. Potom vyperte bežným spôsobom, alebo pridajte 40 - 350 ml disiCLEAN WASHERdo zásobníka práčky určeného na prvé pranie (predpieranie) a perte bežným spôsoboms použitím pracieho prostriedku.

disiCLEAN WASHERnijako nepoškodzuje bielizeň, nenarušuje farby ani kvalitu materiálu.